شماره تلفن ایران فوتبال برگزاری اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

شماره تلفن: ایران فوتبال برگزاری اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز بازار خودرو پراید در عراق چند؟

به گفته رایزن بازرگانی سابق کشور عزیزمان ایران در عراق قیمت خودروی پراید در عراق حدود ۷۵۰۰ دلار (حدود ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) است. 

پراید در عراق چند؟

پراید در عراق چند؟

عبارات مهم : ایران

به گفته رایزن بازرگانی سابق کشور عزیزمان ایران در عراق قیمت خودروی پراید در عراق حدود ۷۵۰۰ دلار (حدود ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) هست.

ابراهیم رضازاده در گفت وگو با ایسنا، به ارائه توضیحاتی راجع به اوضاع صادرات کشور عزیزمان ایران به کشور عراق پرداخت و در پاسخ به این پرسش که در موارد متعدد گفته می شود کالای صادراتی به عراق قیمتی به مراتب پایین تر از داخل کشور دارد، گفت: زیاد این عنوان در ارتباط با ماشین اظهار می شود.

پراید در عراق چند؟

دبیر میز عراق در شرکت توسعه تجارت ادامه داد: با یک محاسبه سرانگشتی می توان به نتیجه رسید که قیمت یک خودروی صادراتی باید نصف خودروی داخلی باشد.

وی افزود: در مورد صادرات ماشین هزینه هایی مانند پلاک گذاری، اسقاط کردن خودروی جایگزین و بسیاری موارد دیگر از بین بردن می شود و براین اساس باید قیمت خودروی صادراتی ما نصف قیمت داخلی باشد، آیا که مالیات و عوارض از آن گرفته نمی شود.

به گفته رایزن بازرگانی سابق کشور عزیزمان ایران در عراق قیمت خودروی پراید در عراق حدود ۷۵۰۰ دلار (حدود ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) است. 

رایزن بازرگانی سابق کشور عزیزمان ایران در عراق در عین حال عنوان کرد: با این وجود اکنون خودرویی مانند پراید در عراق قیمتی بالاتر از کشور عزیزمان ایران دارد، آیا که در کشور عزیزمان ایران قیمت این ماشین به طور تقریبی حدود ۲۰ میلیون تومان هست، ولی این رقم در کشور عراق ۷۵۰۰ دلار است که اگر به طور تقریبی قیمت دلار ۴۰۰۰ تومان در نظر گرفته شود این رقم به بیش از ۲۸ میلیون تومان خواهد رسید.

دبیر میز عراق در شرکت توسعه تجارت همچنین اظهار کرد: اکنون خودروهای ایرانی در کشوری مانند عراق بازاری خوب داشته و تقریبا تمام محصولات کشور عزیزمان ایران ماشین و سایپا در این کشور به فروش می رسند. البته پراید در صدر جدول واردات عراق واقع شده است است و بعد از آن خودروهای دیگری مانند سمند، روآ و ال ۹۰ در رده های بعدی قرار دارند، ولی در کل عراقی ها از حضور پراید بسیار راضی هستند.

رضازاده در پاسخ به این پرسش که این ماشین از نظر ایمنی با مشکلاتی همراه بوده و در داخل کشور نیز انتقادات متعدد نسبت به آن صورت می گیرد، گفت: شاید در کشور گاه کمی سیاه نمایی در این خصوص صورت گرفته باشد. به هر صورت در عراق هم مانند کشور عزیزمان ایران بخش قابل توجهی از خودروهای سواری پراید است و مردم پرسشها کمتری را تجربه می کنند.

پراید در عراق چند؟

وی ادامه داد: بخشی از مسئله به موضوعاتی مانند بزرگراه های ما هم باز می گردد. در عراق اختلاف ارتقاع در نقاط متفاوت شهر با دریا بیش از ۲۰۰ متر نمی شود، ولی در کشور عزیزمان ایران در شهری مثل پایتخت کشور عزیزمان ایران حتی شمال و جنوب شهر رقمی بیش از این حد اختلاف ارتفاع دارند.

واژه های کلیدی: ایران | ماشین | میلیون | ایرانی | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs