شماره تلفن ایران فوتبال برگزاری اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

شماره تلفن: ایران فوتبال برگزاری اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار پزشکی هورمون درمانی جهت زنان خطرناک است

تحقیقات اخیر پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد که هورمون درمانی و درمان‌های استروژنی جهت زنانی که اختلالات هورمونی دارند، خطر بیماری‌های قلبی به‌ویژه سکته را به هم

هورمون درمانی جهت زنان خطرناک است

هورمون درمانی جهت زنان خطرناک است

عبارات مهم : درمانی

تحقیقات اخیر پژوهشگران آمریکایی نشان می دهد که هورمون درمانی و درمان های استروژنی جهت زنانی که اختلالات هورمونی دارند، خطر بیماری های قلبی به خاص سکته را به همراه خواهد داشت.

به گزارش سینا پرس به نقل از فرتاک نیوز،مطالعات اخیر پژوهشگران دانشگاه جورج واشنگتن (George Washington) نشان می دهد که هورمون درمانی خطر ایجاد بیماری های قلبی را جهت زنان در پی خواهد داشت.

محققان اعلام کردند، زنانی که تحت هورمون درمانی قرار می گیرند، در معرض خطرات عوامل بروز بعضی از اختلالات مرتبط با بیماری های قلبی مانند سکته قلبی، سکته مغزی و ترومبوز سیاهرگی (venous thromboembolism) یا همان لخته شدن خود در رگ ها قرار می گیرند. قابل توجه است که این روش ها همچنین بر فشارخون و غلظت لیپید تأثیر می گذارد.

هورمون درمانی جهت زنان خطرناک است

این پژوهش ها مشخص می کند خطر لخته شدن خون در زنانی که به هر دلیلی تحت هورمون درمانی قرار می گیرند، زیاد کردن پیداکرده و احتمال سکته در آنان اوج می رود. درواقع استروژنی که در این روش درمانی به کار می رود، احتمال لخته شدن خون یا ترومبوز سیاهرگی را در میان زنان زیاد کردن می دهد.

در این رابطه مقاله ای از مایکل اس ایریگ (Michael S Irwig) از محققان دانشگاه جورج واشنگتن در ژورنال گزارش های اخبار بین المللی آسیا (Asian News International) منتشرشده هست. او در این رابطه اظهار داشت: «قابل توجه است که بر اساس نتیجه های بررسی های بالینی تحقیقات ما، میزان سکته قلبی زنانی که تحت هورمون درمانی قرار می گیرند زیاد از مردانی است که تحت معالجه چنین روش درمانی قرار دارند.»

تحقیقات اخیر پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد که هورمون درمانی و درمان‌های استروژنی جهت زنانی که اختلالات هورمونی دارند، خطر بیماری‌های قلبی به‌ویژه سکته را به هم

لازم به تذکر است که ارتباط بین هورمون های جنسیتی درونی و بیماری های قلبی پیچیده است درحالی که استروژن در زنانی که هیچ گونه اختلالات هورمونی ندارند، می تواند اثر محافظتی داشته باشد.

بر اساس گفته های محققان، مورد نیاز است مطالعات و بررسی های بیشتری در این رابطه انجام شود تا زیان های هورمون درمانی و درمان های استروژنی جهت زنانی که اختلالات هورمونی دارند، زیاد مشخص شود.

این پژوهش ها و نتیجه های حاصل از آن در آخرین شماره مجله مقالات غدد درون ریز و اختلالات متابولیک (Reviews in Endocrine and Metabolic Disorders) به چاپ رسیده و قابل دسترس است.

هورمون درمانی جهت زنان خطرناک است

واژه های کلیدی: درمانی | محققان | هورمون | بیماری | هورمون ها | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs